niedziela, 17 grudnia 2017

Ślub Harry'ego i Meghan - zagrożenie terrorystyczne?

Do ślubu jeszcze dość sporo czasu, ale już pojawiają się spekulacje i artykuły na temat jaką to suknię ślubną panna młoda założy, kto z innych rodzin królewskich się pojawi czy jaką tiarę Meghan wybierze na ten podniosły dzień. (My też się tym zajmiemy, spokojnie :D) Jednak w całej tej bajkowej otoczce nie można zapominać również o mniej przyjemnych aspektach, czyli o zagrożeniu terrorystycznym jakie wisi nad ślubem...
Dzisiaj postaramy się właśnie przyglądnąć tej kwestii i odpowiedzieć na pytanie czy słusznie mamy się czego bać. 
Embed from Getty Images

Bez wątpienia ślub Harry'ego i Meghan Markle będzie najpilniej strzeżonym ślubem w historii, jak już wyrokują brytyjskie media. Liczba policjantów ma nawet przekroczyć 5000, czyli liczbę umundurowanych na ślubie Willa i Kate. Jednym z powodów wyboru kaplicy świętego Jerzego na terenie zamku Windsor przez narzeczonych zamiast katedry Wesminster Abbey, jest właśnie duże zagrożenie terrorystyczne.
Embed from Getty Images
Szefowie ochrony są pewni, że będą w stanie otoczyć "pierścieniem ochronnym" całe miasteczko w Berkshire dużo łatwiej i efektywniej niż centralny Londyn. Ponadto służby specjalne "wmieszają" się w tłum ludzi, na trasie przejazdu, by wychwytywać odpowiednio wcześnie wszystkich podejrzanie się zachowujących osobników. Snajperzy zajmą najkorzystniejsze miejsca w zamku i na nim, a uzbrojeni policjanci rozłożą blokady dróg po mieście. Ciężkie stalowe barierki będą również oddzielały chodnik od drogi, by zapobiec możliwym drogowym atakom terroru. Policja będzie używała również dronów, by mieć "oko" na cały olbrzymi tłum.
Embed from Getty Images
Sierżant Simon Kempton powiedział: "Ochrona będzie zapewniona na skalę wcześniej niewidzianą, nic nie pozostanie zostawione przypadkowi. Książę jest bardzo kochaną osobą w brk, a Meghan jest amerykańską aktorką, wiec ślub wzbudzi niesamowite zainteresowanie nie tylko w UK i USA, ale na całym świecie. Jednakże musimy pamiętać, że zmagamy się ostatnio z terroryzmem na niespotykaną wcześniej skalę, szczególnie gdy mówimy o poplecznikach państwa islamskiego. Książę Harry dwa razy służył w Afganistanie w brytyjskiej armii, wiec przez islamistów jest postrzegany jako znienawidzony wróg numer jeden. Na szczęście policja w tym kraju ma znakomitą i bezkonkurencyjną reputację jeśli chodzi o zabezpieczanie wydarzeń na dużą skalę".
Embed from Getty Images
Islamscy ekstremiści zabili 36 osób i ranili ponad 200, w 5 atakach terrorystycznych w UK w tym roku.

Komórka wywiadu rządowego już obserwuje podejrzanych dżihadystów i radykalnych irlandzkich republikanów, żeby na czas odkryć wszystkie możliwe próby zamachu i im zapobiec.

Jakie zagrożenie może wystąpić podczas ślubu oprócz zamachu terrorystycznego? Protesty z udziałem siły. W ciągu kilku godzin od ogłoszenia wiadomości o zaręczynach pary, grupa anarchistów "Class War" wyraziła sprzeciw wobec ślubu, umieszczając na swoim profilu na facebook'u zdjęcie pary z napisanym swoją krwią "Lepiej martwi, niż poślubieni".
Embed from Getty Images
Z mojej strony mogę dodać tylko, że mam nadzieje, że nic się nie stanie, a policja i ochrona staną na wysokości zadania. Proszę jednak wszystkich, którzy wybierają się na ślub o zachowanie ostrożności i mienie oczu dookoła głowy, wiadomo, że wielu sytuacji nie da się przewidzieć, ale ostrożności nigdy za wiele.
I teraz dobry czas na pytanie, czy ktoś z naszych czytelników wybiera się do Windsoru na ślub ? 

7 komentarzy:

 1. Nawet w tej całej radości nie pomyślałam o tym że może być tam atak. Mam nadziej że jednak wszystko odbędzie się bezpiecznie. Niestety nie mogę w tym dniu jechać do Windsoru na ślub.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też nie przyszło do głowy że ktoś mogły przygotować atak podczas ślubu a skoro nawet Georgowi grożą to wszystko jest możliwe :(
  Niestety nie mam możliwości być na miejscu ale liczę na transmisje w tv
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie wydarzenia muszą być dobrze chronione, więc wszelkie środki ostrożności w ogóle mnie nie dziwią

  OdpowiedzUsuń
 4. Obawiam sie jednego. Jeśli tyle policji i sił służb specjalnych będzie zgromadzonych w jednym miejscu, by chronić ceremonię, to terroryści mogą spróbować uderzyć w inne miejsce, mniej chronione, by padło więcej ofiar, na przykład metro w Londynie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo sobie pomyślałam, że tak też mogą zrobić.

   Usuń
  2. O tym samym pomyślałam. Ja się jednak nie wybieram do Londynu. Liczę na transmisję w tv albo necie. Mimo to uważam że bezpieczeństwo wszystkich ludzi ( nie tylko brk i gości ślubnych) jest ważne i powinno być chronione!

   Usuń
 5. Świat zmienił się bardzo od 2011.Wtedy nikt za bardzo nie myślał, że ślub Williama i Kate może być zagrożony atakiem, choć przecież są następcami tronu. Teraz jednak, gdy giną przypadkowi ludzie wszystko staje się możliwe.Oby ten piękny dzień przebiegł bez żadnych niebezpiecznych incydentów.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.