poniedziałek, 24 lipca 2017

"Brakuje mi posiadania matki, która może cię przytulić"- dokument o księżnej Dianie

Chciałyśmy przypomnieć, że już dziś o godzinie 21 (czasu angielskiego) na ITV zostanie wyemitowany dokument o księżnej Dianie pt. "Diana, Our Mother: Her Life and Legacy" z udziałem księcia Williama i Harry'ego.
Mimo, że dokument nie został jeszcze wyemitowany, to pojawiło się mnóstwo cytatów Harry'ego i Williama z programu. Nie będziemy wszystkich tłumaczyć, raczej zajmiemy się tym po programie, na razie kilka przykładowych cytatów Harry'ego:

"Nasza mama była całkowicie dzieckiem. Jej słynne motto, które często mi powtarzała, brzmiało 'możesz być tak niegrzeczny jak chcesz, tylko nie daj się złapać'. Ona była jednym z tych niegrzecznych rodziców. Przychodziła na nasze mecze piłki nożnej i przemycała nam słodycze w skarpetkach".
William i Harry mówili również jak bardzo żałują, że ich ostatnia rozmowa z matka była taka krótka. Chłopcy byli wtedy w Balmoral, kiedy Diana zadzwoniła do nich z Paryża. Harry przyznaje: "Nie lubiłem rozmawiać z moimi rodzicami przez telefon. Żałuję, że nasza rozmowa była taka krótka. Ona tej nocy umarła..."

"Wszystko co  słyszę, to jej śmiech w mojej głowie. To jest ten typ szalonego śmiechu,
w którym można było usłyszeć czyste szczęście".
  
"Ona po prostu cię przygarniała i ściskała tak mocno jak to możliwe. Ja byłem wtedy taki niski i nie było ucieczki przed nią, ona cię trzymała, tak długo jak chciała. Nawet mówiąc o tym czuję te jej uściski i strasznie za nimi tęsknię. Brakuje mi tego uczucia, tej części rodziny, brakuje mi posiadania matki, która może cię przytulić i tego współczucia, które tylko matka może zapewnić".

7 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tego dokumentu

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba wypowiedzi ze zwiastunu, wczoraj go oglądałam

  OdpowiedzUsuń
 3. Już nie mogę się odczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już prawie siedzę przed TV :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam łzy w oczach...

  OdpowiedzUsuń
 6. Poruszające,szczere słowa. Wielki podziw jak książęta sobie z tym poradzili. Ja sobie tego nie wyobrażam.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.