środa, 24 maja 2017

Poznajemy Meghan Markle - edukacja

Meghan uczyła się w szkołach prywatnych. Najpierw w wieku pięciu lat rozpoczęła swoja edukację w szkole "Little Red Schoolhouse". Następnie w wieku 12 lat rozpoczęła kolejny etap nauki w Immaculate Heart High School w Los Angeles. Szkoła ta, jest instytucją niezależną, katolicką i przeznaczoną tylko dla dziewczynek; jej absolwentkami są np. sławna modelka Tyra Banks czy aktorka Mary Tyler Moore. 
Embed from Getty Images
Meghan w liceum brała udział w licznych sztukach teatralnych wystawianych w szkole z przyjaciółmi, jak np. "Steeping Out" czy w napisanej przez uczniów -"Stage Door". 
W 1998 roku Meghan została ogloszona w liceum królową "Homecoming Ball".
Przyjaciel rodziny mówił, że Meghan jako nastolatka "raczej nie spotykała się z chłopakami. Była dobrą dziewczyną, lubiła szukać we wszystkim zabawy. Brała udział chyba we wszystkich szkolnych przedstawieniach".
Jako nastolatka razem z rodzicami udzielała się również charytatywnie. Zbierała zabawki, prezenty czy ubrania i przywoziła je dzieciom z domu dziecka. Ona i jej rodzice pomagali też w jadłodajni dla bezdomnych, mimo że często padali ofiarą ich złośliwości. Jednak nie zniechęcało ich to, cieszyli się, że mogą pomóc. 
 Meghan studiowala w Uniwersytecie Northwestern w Illinois. Uniwersytet Northwestern jest położony nad Jeziorem Michigan, niedaleko Chicago. Został on założony w 1851 roku i studiuje na nim około 15 tys studentów. Northwestern jest w czołówce światowej uniwersytetów o profilu naukowo-badawczym. W 2003 Meghan ukończyła naukę na tym uniwersytecie ze stopniem naukowym w dwóch kierunkach: stosunki międzynarodowe i teatr.
 W ramach praktyk studenckich Meg pracowała również w ambasadzie USA w Buenos Aires, w Argentynie. Jak sama Markle mówi: "Pracowałam z dyplomatami w ambasadzie USA w Buenos Aires. Ta praca pomogła mi zrozumieć, że w przyszłości chciałbym się zająć kwestią uczestnictwa kobiet w polityce i ich przywództwa". W 2013 roku, w wywiadzie dla Marie Clarie wspomnialł również o pracy w ambasadzie w innym kontekście: "W 2002 roku przez kilka miesięcy pracowałam w tej ambasadzie. Argentyna była wtedy w olbrzymiej ekonomicznej dewaluacji i nasz minister skarbu w tamtym czasie, Paul O'Neill, był tam, w tym ja, 20-latka, sama w Buenos Aires, rozwiązując te wszystkie kwestie".

11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy post, jednak trochę mnie to przeraża skąd ludzie o niej to wszystko wiedza. Ja nic do niej nic nie mam i trochę jej współczuje, ze media prześwietliły jej całe życie. Zresztą to samo jest z Kate. Naprawdę zastanawia mnie to skąd wiedzą do jakiej szkoły chodziła itp. Czy te szkoły same to upubliczniają, bo ja chyba bym sie trochę wkurzyła gdyby ktoś chodził i grzebał w mojej przeszłości czy jakie przedszkole 20 lat temu skończyłam 🙄
  D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. informacje o szkołach to jedno, ale skąd fotki z tamtego czasu?
   podejrzewam że wyciekły po sukcesie Siuts, a nie teraz, ale nie zmienia to faktu, że ktoś musiał je upublicznić

   Usuń
  2. No wlasnie to tez ważne, czy to wyszło jeszcze przed związkiem z Harrym, trochę pewnie tez sama powiedziała w różnych wywiadach, jednak mimo wszystko takie grzebanie dziennikarzy w życiorysie jest straszne.
   Kilka miesięcy temu czytałam tez biografie Kate i co chwila sie zastanawiałam skąd autor to wie, np ze była prześladowana w jednej ze szkół 😕 Ludzie hejtuja a tak naprawdę obie Panie łatwo nie maja. Trzymam kciuki za Megan, nie wiem czy bedą z Harrym do końca życia, ale życzę jej wszystkiego co najlepsze:)
   D.

   Usuń
  3. Istnie oficjalna biografia. Niektrzy zdięca Kate byłi opublikowani Kate i Middltenomi. Skąd tyle wią o Meghan jest zdywowana. W sumie te, że niektórzy nie wierzą w jej dypolm - ona nie wróciła da USA na universytet, a pojechala w inne miasto szykać pracu.

   Usuń
 2. Jakiś terrorysta z nożem chciał się włamać do Pałacu Buckingham i zabić krolowa ale scotland yard go powstrzymał! #god save the queen

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy post czekam niecierpliwie na kolejne części bardzo podoba mi się ta seria w końcu jakieś rzetelne fakty o Meghan a nie same plotki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie, że możemy poczytać jakieś fakty o Meghan, a nie tylko plotki wyssane z palca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla czego mysliś że to jest fakty? To po prostu oficjalna biografia, a z Meeghan to może być bajka)))

   Usuń
 5. Super! Czekam na kolejne części :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kogo to interesuje?! Narazie jest tylko dziewczyną księcia, a nie jego narzeczoną...Nawet nie wiadomo czy wogole nia zostanie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie chcesz nie czytaj, nikt cię nie zmusza. poczytaj se inne posty

   Usuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.