czwartek, 25 maja 2017

Książę Harry jest w Afryce! + Dokument o HIV

Jak się okazało, książę Harry od poniedziałku przebywa w Afryce, a konkretniej w Botswanie! Wczoraj Harry wziął udział w spotkaniu fundacji Rhino Conservation Botswana, w Maun piątym największym mieście w Botswanie. Książę jest patronem Rhino Conservation Botswana od stycznia tego roku, organizacja ta zajmuje się ochroną nosorożców żyjących w Afryce. Harry odwiedził fundację we wrześniu 2016 roku, podczas jego pobytu w Afryce.

Embed from Getty Images
Tak myslałam, że Harry coś "kombinuje", bo miał dość długą przerwę w oficjalnych wyjściach. Warto wspomnieć o tym, że Pałac Kensington na Twitterze nie wspomniał o tej podróży ani słowem. 

^^^
Harry wziął również udział w dokumencie BBC "The Truth about HIV". Prowadzący dokument, Dr Chris von Tulleken, spotkał się z księciem w szpitalu Mildmay, który leczy pacjentów chorych na HIV. Mildmay "zasłynął" dzięki księżnej Dianie, która często odwiedzała szpital i jego pacjentów. Teraz robi to książę Harry. 
Harry rozmawiał z Dr Chrisem m.in. o tym, że chce aby wykonywanie testów HIV stało się dla ludzi normą i że Wielka Brytania powinna według niego przodować w tym procederze. Harry mówił także o tym, że działalność jego matki zainspirowała go do tego, by zająć się tym trudnym jeszcze tematem i że gdyby Diana była dziś z nami, to na pewno co miesiąc brała by udział w testach, żeby udowodnić swoje racje. 

4 komentarze:

 1. Ciekawe, czy Markle-Sparkle tez z nim jest w Afryce:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coroczna wizyta w Afryce stała się już dla Harry'ego tradycją :) Tak się właśnie spodziewałam, że pewnie w tym roku ponownie tam pojedzie, chociaż sądziłam, że trochę później. Widać, że kocha pomagać, zwłaszcza na tym kontynencie. Biorąc pod uwagę fakt, że tam nikt nie patrzy na niego jak na księcia, to nie dziwię się, że tak lubi tam podróżować.
  Ciekawe, jak długo tam będzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Harry 30 maja ma wyjście,więc do tego czasu powinien juz wrócić:). Wydaje mi sie też,ze w sierpniu tez pojedzie do Afryki, jak zwykle.

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.