niedziela, 9 kwietnia 2017

Uroczystości we Francji + dokument o Dianie

Książę Harry razem z księciem Karolem oraz księciem Williamem przybyli dziś do Francji, aby wziąć udział w uroczystościach upamiętniających 100 rocznicę bitwy o 145 wzgórze Vimy Ridge.
Podczas I wojny światowej po nieudanym ataku brytyjskich i francuskich sił na stronę niemiecką, dopiero Kanadyjczykom udało się zdobyć wzgórze Vimy.Na miejscu nie mogło zabraknąć także prezydenta Francji Francoisa Hollande'a, premiera Kanady Justina Trudeau oraz gubernatora generalnego Kanady Pana Davida Johnstona. Na początku goście zwiedzili okopy i tunele pozostałe po bitwie.


Podczas uroczystości Harry i William upamiętnili żołnierzy poległych w bitwie.

***
Pojawiła się także informacja, że William i Harry zainicjowali powstanie dwóch dokumentów o księżnej Dianie. Zostaną one wyemitowane w wakacje, dokument, który pojawi się w lipcu będzie dotyczył działalności charytatywnej i tego co osiągnęła Diana w zakresie min. HIV, bezdomności. Książęta zaprosili do programu osoby związane z księżną, jej przyjaciół, współpracowników.  Natomiast w sierpniu ukaże się program pokazujący reakcje po śmierci Diany, w którym William i Harry opowiedzą o tym co przeżyli po wypadku w Paryżu, jak radzili sobie ze smutkiem. William przyznał, min. że był bardzo zły, natomiast Harry powiedział: "Przez większość mojego życia nie chciałem myśleć o tym co się wydarzyło".

Aby upamiętnić księżną powstanie również posąg na terenach Kensington Palace.

2 komentarze:

  1. Bardzo jestem ciekawa tych programów o Dianie, zwłaszcza tego drugiego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno to ważne dla książąt,aby upamiętnić swoją matkę.Jestem bardzo ciekawa projektu pomnika,jak zostanie przyjęty i czy stanie się takim obowiązkowym punktem do zdjęć w ogrodach Kensington..

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.