piątek, 28 kwietnia 2017

Harry - człowiek gestów

Jeżeli z uwagą śledzicie wyjścia księcia Harry'ego na pewno zauważyliście nieodłączną część każdego spotkania. Nie jest to uśmiech i poczucie humoru, a gesty Harry'ego.
Jestem pewna, że duża część z nas, kiedy prowadzimy z kimś rozmowę, gestykuluje dodatkowo wyrażając emocje. Do tego grona należą też członkowie rodzin królewskich, którzy często używają drobnych gestów do tego, aby każda odbyta przez nich rozmowa była wyjątkowa dla drugiej osoby. Jednak jest coś co wyróżnia księcia Harry'ego na tle innych -  żywiołowość i spontaniczność.
 Kiedy Harry z kimś rozmawia, udziela wywiadu bardzo często żywiołowo wymachuje rękami w powietrzu. Być może z tego powodu, że chce komuś bardzo dokładnie wyjaśnić, to co ma na myśli i stara się odwzorować to w przestrzeni ;) A może po prostu już taki jest i ruchy, które wykonuje pozwalają mu bardziej się otwierać podczas rozmowy.

Z racji tego kim jest Harry i czym się zajmuje, możemy ciągle obserwować jego zachowanie. Pamiętam, kiedy na początku prowadzenia bloga i po kilku tygodniach i kilkunastu wyjściach księcia zaczęłyśmy rozmawiać: "dlaczego on tak ciągle wymachuje tymi rękami". Bardzo nas to dziwiło, bo nigdy nie spotkałyśmy jeszcze osoby, która ciągle by to robiła, ale teraz już się do tego przyzwyczaiłyśmy i uważamy, że jest to jego taki znak rozpoznawczy ;) Myślę, że jest to jedna z tych rzeczy, która sprawia, że jest on tak przez nas uwielbiany. Bo te gesty sprawiają, że jest autentyczny we wszystkim co robi i co chce przekazać swojemu rozmówcy. I choć czasami może trochę przesadza, to dzięki temu jest jeszcze bardziej prawdziwy i wiarygodny.

A wy zauważyliście, że podczas rozmowy Harry gestykuluje bardziej niż inni?

1 komentarz:

  1. Szkoda że w stosunku do swojej dziewczyny nie jest tak żywiołowy

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.