wtorek, 20 września 2016

Wizyta Harry'ego w Aberdeen

Spotkania z dziećmi i młodzieżą, dużo zabawy i humoru, oraz poruszanie ważnych tematów - czyli wszystko to co lubi Harry. Tak minął jego pierwszy "oficjalny" dzień pracy po powrocie z Afryki. Książę odwiedził szkockie miasto Aberdeen, gdzie odbył kilka spotkań z młodzieżą. Dotyczyły one rozwoju osobistego, który wspierany poprzez sport i kreatywność jest jeszcze bardziej aktywny.
Na początku książę odwiedził Mackie Academy, gdzie został przywitany przez uczniów, którzy nie mogli doczekać się jego przyjazdu i nie chcieli go wypuścić ze swoich rąk..;)

W Mackie Academy odbyło się szkolenie młodych osób, którzy w przyszłości staną się mentorami potrzebującej pomocy młodzieży w szkołach. Szkolenie jest zorganizowane przez fundację stworzoną na cześć księżnej Diany, The Diana Award.
Harry wziął aktywny udział w szkoleniu, gdzie podzielił się własnymi doświadczeniami i tym jak ważna jest umiejętność doradzania innym. A także opowiedział o osobie, która stała się jego mentorem.
"Byłem na takim etapie w życiu, na którym brakowało mi wskazówek, przewodnika. Straciłem mamę, kiedy byłem bardzo młody, potem nagle znalazłem się w wojsku, otoczony przez masę ludzi. Był ktoś, kto mi dokuczał ale w odpowiednim momencie dał mi pewność siebie. Pokazał, jak ważne jest to kim jesteśmy i jak pójść do przodu i starać się pomagać innym". 
Harry mówił o swoim oficerze w Sandhurst, jednak nie zdradził jego imienia.

W szkole panowała niecodzienna atmosfera, nie ma w tym nic dziwnego, przecież odwiedził ich niecodzienny gość ;) Uczniowie, a w szczególności  uczennice, śledziły księcia na każdym kroku..
H: Nie powinnyście być gdzieś indziej?

Następnie odwiedził Robert Gordon University, gdzie funkcjonuje projekt dotyczący zmniejszenia przestępczości wśród młodzieży. Dzieci poprzez sport i kreatywność uczą się dobrego zachowania i szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami.

Tym razem Harry zagrał razem z dziećmi w różne gry min. mini tenisa czy hokeja, co sprawiło mu dużo przyjemności.

Oraz pokonał jednego z ochotników w "meczu" piłki nożnej, prezentując swoje piłkarskie umiejętności.

Nie zapomniał też o swoich ulubionych zwierzętach, podczas meczu hokeja, pewien pies ciągle na niego szczekał. Harry niezwłocznie do niego podszedł i pogłaskał go, jednak pies dalej szczekał. Harry zareagował na całą sytuację mówiąc: "Nie, nie mówię jak spaniel".


Ostatnim punktem wizyty w Aberdeen była organizacja Transition Extreme Sports. Stowarzyszenie zachęca młodych ludzi do aktywnego rozwoju umożliwiając im takie atrakcje jak, ścianka wspinaczkowa, skatepark czy miejsca do rekreacji. Harry zwiedził cały obiekt i rozmawiał z dziećmi oraz pracownikami.

15 komentarzy:

 1. Kobieta by mu się przydała:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny jest :)
  K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post, wszystko dokładnie opisane

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna inicjatywa! Fajnie, że Harry dzieli się własnymi doświadczeniami z innymi-to niesamowicie pomaga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj Harry, świetny jesteś! :)

  Post super!

  OdpowiedzUsuń
 6. Te spotkania musiały być dla niego ciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rudzielec będzie kiedyś cudowym ojcem:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Prezentuje się świetnie. Jest lekko opalony, jednak coś go ubyło ;c W sensie schudł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to widać. Jednak nie ma się co dziwić, w Afryce chyba nie jadł w KFC ;)

   Usuń
  2. Wrocil do UK to nadrobi:P

   Usuń
 9. Mieszkam w Aberdeen i gdyby nie blog o Harrym nie wiedziałabym o jego wizycie w tym mieście.

  OdpowiedzUsuń
 10. teraz już wiadomo dlaczego był taki zadowolony, wrócił z Afryki gdzie był z Meg

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.