sobota, 13 sierpnia 2016

Z kim z innych rodzin królewskich Harry się przyjaźni?

Jedną z rzeczy która nas fascynuje w monarchii jest przyjaźń pomiędzy różnymi rodzinami królewskimi. Mimo że brytyjska rodzina królewska nie utrzymuje zbyt bliskich stosunków z innymi rk, to jednak nie znaczy, że poszczególni członkowie się nie przyjaźnią czy nie spędzają ze sobą czasu. Nawet księciu Harry'emu, mimo swojego względnie młodego wieku i tego, że brk stopniowo oddala się od innych monarchii, udało się polubić kilku członków innych rodzin. O ile nie można tu raczej mówić o przyjaźni (z jednym wyjątkiem) to na pewno o sympatii już tak. Dzisiaj właśnie się im przyjrzymy. Może to nie są takie "sympatie" jakie łączą np. księżną Mary i Victorię, ale i tak warto im się przyjrzeć. 
Embed from Getty Images
Jeśli chodzi o członków innych rodzin królewskich to najbliższe relacje łączą Harry'ego z księciem Seeiso, młodszym bratem króla Lesotho.
Harry i Seeiso pierwszy raz spotkali się w 2004 w Lesotho, gdzie Seeiso oprowadził księcia po królestwie. Harry głęboko poruszony i zasmucony tym co zobaczył razem z Seesio założył w 2006 fundację Sentebale - Nie zapomnij o mnie. Sentebale zajmuje się sierotami i dziećmi z HIV z tego górzystego, biednego, afrykańskiego państwa.

Od tego czasu Harry'ego i księcia Seeiso połączyła głęboka przyjaźń, która trwa już nieprzerwanie od 12 długich lat. Panowie również często razem uczestniczą w galach, zbiórkach pieniędzy, meczach polo czy koncertach, gdzie są gromadzone fundusze na Sentebale. A czasami nawet chętnie razem gotują ;).

Ostatni koncert dla Sentebale miał miejsce w czerwcu tego roku w ogrodach pałacu Kensington. Wystąpili na nim min. Coldplay i Joss Stone.
Embed from Getty Images  
Panowie wspominają również o sobie często w wywiadach o tym jak wzajemnie siebie inspirują i zachęcają do dalszej pracy. Książę Seeiso zwrócił się kiedyś ponoć do Harry'ego: "Mój marchewkowy przyjaciel".
Harry ma też dość bliskie reakcje z królem Lesotho, a zarazem bratem Seeiso -  Letsiem III. Wspomaga on Harry'ego i Seeiso w prowadzeniu fundacji. Ma również duże poczucie humoru. Powiedział, że kiedyś chciałby nam w końcu przedstawić Harry'ego z żoną, ale coś się na to nie zapowiada ;).

Wróćmy teraz do europejskich rodzin monarszych. Niestety nie możemy tu mówić o przyjaźni, ale Harry zna lepiej kilku członków danych rodzin królewskich i bez wątpienia darzy ich sympatią.

Na pewno od dawna zna królową Anne Marie i króla Constantina. Można powiedzieć, że grecka rodzina królewska jest jedną z nielicznych rk z którą brytyjska rodzina utrzymuje w miarę stały kontakt.
Embed from Getty Images
Tutaj na spotkaniu z innymi rodzinami królewskimi podczas Diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety II.

W 2014 roku książę Frederik był na Invictus Games w Londynie i kibicował duńskim żołnierzom. Często widziano go również na trybunach jak żartował i śmiał się (oraz popijał piwo) z księciem Harrym. Widać było, że panowie świetnie czują się w swoim towarzystwie.
I co ciekawe, Frederik był jedynym członkiem "obcej" monarchii na igrzyskach Invictus w Londynie.
Fred z Karolem podczas Invictus Games w Lodynie.

Harry również tak jak i księstwo Cambridge utrzymuje przyjazne relacje z księciem Albertem. Panowie zasiadają często razem na widowni podczas różnych uroczystości sportowych .
 
I na koniec warto wspomnieć jeszcze o hiszpańskiej rodzinie królewskiej. Co prawda teraz Harry nie utrzymuje z nią raczej kontaktu, ale kiedyś Diana i Karol przyjaźnili się z Juanem Carlosem i Sofią.
 Diana, Karol oraz chłopcy wybrali się nawet na wspólne wakacje razem z hiszpańską rodziną królewską na Majorkę w roku 1987. Szkoda, że brk już nie robi takich rzeczy..

Embed from Getty Images

Dotarliśmy już wiec do końca naszej listy. Od razu chciałbym zaznaczyć, że to na pewno nie wszyscy członkowie rk z którymi Harry utrzymuje kontakt, przecież może on spotykać się z nimi prywatnie, a my możemy nic nie wiedzieć. Z osobami które wymieniłam Harry na pewno miał lub dalej ma jakiś kontakt. Jednak jesli kogoś pominęłam, to śmiało piszcie w komentarzach.
Niestety nie ma tych osób za dużo i ubolewam nad tym, że brytyjska rodzina królewska jest taka "hermetyczna" i nie spędza tyle czasu z innymi rodzinami królewskimi.

10 komentarzy:

 1. Mi się marzy zobaczyć Harry'ego w towarzystwie Carla Philipa ze Szwecji ♥,♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka sytuacja była w Londynie w 2012 roku CP i Daniel przechodzili obok trio z UK a Ci udali, że ich nie widzą nawet się nie przywitali co innego sophie i Edward.

   Usuń
  2. mozna to gdzies zobaczyc?

   Usuń
  3. http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Prince+William+Prince+Daniel+Olympics+Day+SE9UkODHlrWl.jpg

   https://s9.postimg.io/4mzhkedtb/Newscom_sipaphotosthree681648.jpg

   Usuń
 2. Zawsze uważałam, że poza Harry'm no i Sophie i Edwardem żaden członek BRK nie kwapi się do "zacieśniania" relacji z innymi RK.
  A co do poprzedniego komentarza-nie wiem, w jakiej odległości Carl i Daniel mijali trio, ale myślę, że po prostu ich nie zauważyli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Oni ich ostentacyjnie zignorowali.

   Usuń
  2. Dokładnie bo Sophie siedziała tuż obok Kate a z nią się witali a oni jeszcze patrzyli na książęce trio a ci nic... Jak już mysle,że Kate z Mary mogą mieć fajne relacje na Ascot to było widać i podczas wizyty w Danii gdzie Mary zaprosiła Cambridges do swojego domu i oprowadzila ich po całym pałacu.

   Usuń
 3. Szkoda, że tak mało osób. Swego czasu zastanawiałam się kto w przyszłości mógłby zastąpić Edwarda i Sophie na królewskich uroczystościach. Chciałabym by to był Harry i jego przyszła żona.
  Ps.: Zapraszam do mnie na bloga: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedyna możliwość zaciśnięcia relacji ze Szwecką Rodziną królewską pełzła na niczym jak Księżniczka Madeleine nie chciała Willama:(Sama królowa chciała być swatką")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SZWEDZKĄ przez DZ nie C!!!!!!!

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.