czwartek, 18 sierpnia 2016

Kasa, alkohol, śnieżki - kim są koledzy Harry'ego?

Mówi się, że za problemami z alkoholem i narkotykami, które miał Harry, stoi nie tylko wypadek Diany, ale "towarzystwo" w jakim obracał się książę. Szalone imprezy, z których nikt nie wychodził o własnych siłach - to był znak rozpoznawczy młodych arystokratów.
Ci młodzi ludzie mieli wszystko - dobre pochodzenie, zamożnych rodziców, tytuły. Wykorzystali młodość jak najlepiej umieli, ukończyli prestiżowe szkoły i uczelnie, które dały im wymarzone wykształcenie, tak że mogli przejąć rodzinne biznesy. Teraz pracują na własne nazwisko, mają piękne żony, założyli szczęśliwe rodziny - może już nie spędzają tyle czasu razem jak kiedyś ale nadal utrzymują ze sobą dobry kontakt.
Dziś przybliżymy Wam ich sylwetki - młodych arystokratów, którzy przyjaźnią się z księciem.
Embed from Getty Images

Jake Warren
Embed from Getty Images
 Jake Warren (1986) ma świetne relacje nie tylko z księciem Harrym, ale także z całą rodziną królewską. Jego dziadek, hrabia Carnavron był bliskim przyjacielem królowej Elżbiety, kierował królewskimi stajniami z koniami wyścigowymi. Teraz tą funkcję pełni ojciec Jake'a - John. Ciekawostką jest to, że jego matką chrzestną była księżna Diana, która przyjaźniła się z matką Jake'a  - Lady Carolyn Warren. Carolyn mówiła, że Diana była świetną ciocią, nigdy nie zapominała o urodzinach czy świętach, na które dawała idealne prezenty, tak że każdy jej chrześniak czuł się wyjątkowo. Jake chodził razem z księciem do Eton, bardzo dobrze się dogadują i wspierają w wielu sprawach, a nie tylko chodzą razem na imprezy. W tym roku Harry był obecny na ślubie jego siostry, natomiast Jake w 2013 roku ożenił się z Zoe Stewart, z którą ma dwie córki - bliźniaczki. Pracuje w dziale marketingu w londyńskiej agencji sportowej.

Guy Pelly

Embed from Getty Images
Guy Pelly (1982) jest bliskim przyjacielem zarówno Harry'ego jak i Williama i Kate.
Jest on chyba najbardziej kontrowersyjny z całej "paczki" książąt, bo co można powiedzieć o kimś, kto trzy razy tracił prawo jazdy za jazdę po alkoholu?
Tylko jedno słowo kontrowersyjny. Ukończył Uniwersytet Newcastle na kierunku zagospodarowanie gruntami, w Londynie jest znany jako przedsiębiorca - posiada kilka nocnych klubów min. Whisky Mist czy Mahiki, w których zazwyczaj bawią się książęta.
Ich obecność zdecydowanie nakręca biznesy Guya, który poznał ich w 2002 roku, kiedy Harry był jeszcze nastolatkiem. Mówi się, że to on "zapoznał" go z narkotykami i sprowadził na złą drogę.
Ile jest w tym prawdy? Nie wiadomo, choć patrząc na Guya takie zachowanie mogło być bardzo możliwe. Jest znany z tego, że niezły z niego rozrabiaka. Na imprezie Prince's Trust wspiął się na namiot, który miał 12 metrów. Hm..niby nic takiego, ale weźmy pod uwagę, że miał na sobie tylko bokserki, a w namiocie bawiło się 2 tysiące gości, a było to przyjęcie księcia Walii. Był też częstym gościem policji, kiedy min. próbował włamać się do elitarnej szkoły dla dziewcząt. Na pewno, każdy z was wie, że kiedyś książę Harry przebrał się za nazistę na balu przebierańców, a za kogo przebrał się wtedy Guy?
Za królową Elżbietę i podobno genialnie naśladował jej głos.
Jednak jak widać jego wszystkie wybryki, wcale nie zniechęcają Williama i Harry'ego do kontaktów z nim. Wręcz przeciwnie, to on zorganizował wieczór kawalerski Williama i to on zawsze porywał do tańca Kate w klubie Mahiki. W 2014 roku ożenił się z dziedziczką sieci hoteli Lizzy Wilson, co ciekawe ich wesele trwało aż 3 dni!

Tom Inskip
Embed from Getty Images
Tom "Skippy" Inskip (1986) jest synem przedsiębiorcy, który ma dobre relacje z księciem Karolem. Uczęszczał razem z Harrym do Eton, a książę przyjaźni się także z jego siostrą Victorią, która angażuje się w pomoc Sentebale. Skippy jest wiernym kompanem Harry'ego jeśli chodzi o różnego rodzaju rozrywki. Jeżeli impreza jest nudna to na pewno rozkręci ją ten duet. To on najczęściej jeździł z nim na wakacje min. do Vegas, czy do Chorwacji, kiedy Harry wpadł do basenu w ubraniu. Podczas wyjazdu do Szwajcarii, rzucali w przechodzących ludzi śnieżkami i wdychali gaz rozweselający. Tom zawsze jest obok Harry'ego i nic dziwnego, że nazywany jest jego "skrzydłowym". Wspólnie są także właścicielami konia wyścigowego Usain Colt.
Pracuje jako bankier, a niedawno wziął ślub z Larą Hughes - Young, w którym uczestniczył Harry razem z Meghan,

Thomas van Straubenzee
Tom jest najlepszym przyjacielem księcia Williama, zaś jego brat Henry uczył się razem z Harrym w Ludgrove, ale zginął w wypadku samochodowym w 2002 roku.
Towarzyszył Williamowi podczas jego gap year, wspólnie z Harrym wygłosił przemówienie na jego weselu, a niedawno został chrzestnym księżniczki Charlotte. Ciekawostką jest to, że pewnego razu został napadnięty, kiedy rozmawiał z Harrym przez telefon, na szczęście dzięki zeznaniom księcia napastnik trafił do więzienia. Od razu po tym telefonie Harry pojechał szukać przyjaciela, a jak go nie znalazł to udał się na policje, która już wcześniej uratowała Thomasa.
 Jest on właścicielem agencji nieruchomości, a w 2013 roku ożenił się z Lady Melissą Percy, córką księcia Northumberland, bliską przyjaciółką Chelsy Davy. Na ich ślubie mogliśmy zobaczyć min. Chelsy, która była druhną, Williama oraz Harry'ego w towarzystwie Cressidy. Niestety w tym roku para się rozwiodła. Rozprawa trwała kilka minut, a za powód podano "nierozsądne zachowanie" Toma.

Arthur Landon
 Mówią o nim, że to najbogatszy młody Brytyjczyk, jego ojciec handlował ropą i był nazywany "Białym Sułtanem". Kiedy zmarł Arthur odziedziczył 200 milionów funtów.
W młodości uczęszczał do Eton, teraz pracuje jako filmowiec, model, fotograf.
Był obecny na imprezie w Vegas i wszystko opisywał na swoim Facebooku, gdzie wstawiał różnego rodzaju zdjęcia. Potem przyznał: "To podłe, że ktoś wykorzystał gościnność księcia i zrobił zdjęcia. Jestem pewien, że to na pewno żaden z nas - jesteśmy ostrożni".
Na początku roku zaręczył się z Alessandrą Balazs.

Adam Bidwell

Adam Bidwell (1975) to były gracz rugby, teraz jest maklerem giełdowym.
Pochodzi ze skromnej rodziny i to przekłada się na to, że jest bardzo ludzki. Każdy go lubi bo to normalny człowiek, którego nie interesuje blask reflektorów. Od wielu lat wspiera Sentebale, które też kilkakrotnie odwiedził. Podobnie jak Harry kocha dzieci i często z tego powodu są wyśmiewani przez innych kolegów z paczki.

To "najważniejsi" przyjaciele, koledzy Harry'ego z którymi utrzymuje najlepszy kontakt. Możemy dodać do tej listy także Jacka Manna, który zna się z Harrym z Eton i byli razem w wojsku, a także Sama Bransona, który ożenił się z przyrodnią siostrą Cressidy. Jak można łatwo zauważyć, wszyscy obracają się w tym samym, "ciasnym" gronie znajomych.
Szkoda, że Harry'ego nie zobaczymy na przedmieściach Londynu, gdzie na pewno poznałby "innych" ludzi.

5 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam że Thomas van Straubenzee się rozwiódł. Bardzo ciekawa notka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez! Szok, wydawali się być taką zgrana para.

   Usuń
 2. Świetna notatka.Jego przyjaciele to też przyjaciele Kate i Williama,ich rodzice też się znali,są nawzajem dla siebie rodzicami chrzestnymi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie się czyta o znajomych księcia. I faktycznie szkoda, że wszyscy są z "wyższych sfer"
  Ps.: Zapraszam do mnie na bloga: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Godny plecenia blog, czy można prosić o konkretny artykuł?

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.