poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Harry najpopularniejszy z całej brytyjskiej monarchii!

Tygodnik Newsweek pod koniec 2014 roku zlecił przeprowadzenie sondażu wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii na najpopularniejszego członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Wyniki sondażu okazały się dla wielu osób zaskakujące! W ankiecie pytano się dorosłych Brytyjczyków kogo najbardziej lubią z rodziny królewskiej. Co ciekawe kiedyś uważany za czarną owcę rodziny - książę Harry- uzyskał w ankiecie 1 miejsce, tym samym stając się najpopularniejszym członkiem brytyjskiej monarchii na wyspach.


Gdy zapytano się opinię publiczną i prasę dlaczego wybierają Harry'ego, to ludzie najczęściej odpowiadali, że książę jest najbardziej normalny z rodziny, ma duże poczucie humoru, wydaje się miły, szczery, prawdziwy na tle innych członków rodziny, umie nawiązywać kontakty ze "zwykłymi" ludźmi i po prostu nie da się go nie lubić.
Dużo osób wspominało także o ogromnym sukcesie Invictus Games, podróżach zagranicznych Harry'ego, jego zaangażowaniu w pracę charytatywną, narażaniu życia za kraj oraz o dużej ilości wyjść w stosunku do innych młodych członków brytyjskiej rodziny królewskiej.
Zaraz za Harrym na 2 miejscu znalazła się królowa Elżbieta II. Na trzecim znalazł się książę William, a na czwartym księżna Kate. Piąte miejsce należy do Karola i Filipa, a 6 (zaskakująco) do małego księcia Georga;).
Embed from Getty Images

Sondaż pokazuje również jak Brytyjczycy zmienili swój pogląd przez te lata na księżną Cambridge. W 2013 Kate została wybrana najpopularniejszym członkiem brytyjskiej rodziny. A teraz uplasowała się dopiero na 4 miejscu. Widać, że zainteresowanie księżną wyraźne spada. Tylko 1 procent osób zadeklarowało, że chciałoby być nią. Jednak 90% ankietowanych powiedziało, że nie chciałoby być Kate- nawet na 1 dzień.
Tylko 23% osób odpowiedziało, że księżna spełnia ważną rolę w brytyjskiej rodzinie królewskiej. A 19% uważa, że Kate powinna się częściej wypowiadać na ważne tematy.
Kiedy zapytano o to co Kate może zrobić, by podnieść znów swoją popularność, ludzie stwierdzili, że powinna bardziej się zaangażować w działalność charytatywną i wypełniać więcej obowiązków.
Wielkim zwycięzcą jest jednak Harry! Aż 96% ankietowanych uważa, że rodzina królewska ma "szczęście" że go ma, a tylko 4% powiedziało że nie widzą w nim nic "niezwykłego".
  

A co wy sadzicie o wynikach sondażu? Zgadzacie się z nimi? A może macie własne zdanie na ten temat i własną listę "ulubionych" Royalsów z brk i uważacie, że wyniki są niesprawiedliwe?
 Dajcie znać w komentarzach!

23 komentarze:

 1. Harry- I love you:) Kate spadła bo jest po prostu nudna i przez tyle lat nic ciekawego nie powiedziala ani nie zrobila...tyle lat sa malzenstwem a nawet w samodzielna podroz nigdzie nie pojechala:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate niczym się nie wykazała, pracować nie chce, udzielać się nie chce, przemawiać nie chce, w samodzielna podróż jechać nie chce, pomagać nie chce, odciążyć starszych już Karola, Filipa i Królowa nie chce...serio, jak można ją lubic? Bo niby za co ja lubic, za wątpliwe poczucie stylu?

   Usuń
  2. Jeszcze weźmie się do roboty, zobaczycie ;).

   Usuń
  3. Daliśmy jej 5 lat! Ile ona potrzebuje 50? Inne ksiezne już po roku miały własne fundacje!

   Usuń
  4. A Kate nie ma? A Royal Foundation?

   Usuń
  5. To wspólny patronat jej willa I harrego. Ale to nie jej fundacja, ona tylko do niej dołączyła.

   Usuń
  6. No ale każdy ma jakieś zadanie na temat fundacji, prawda?

   Usuń
  7. No ale chyba każdy ma jakiś obowiązek na temat fundacji prawda?

   Usuń
  8. Tak szczerze to jesli chodzi o ta fundacje to kate tylko pokazuję się w drogich sukianch na galach i tyle.

   Usuń
 2. Harry z całą pewnością zasłużył na pierwsze miejsce!
  Co do Kate to... Powinna odciążyć trochę EII i Filipa oraz Karola i Camillę. Żeby nie było też tak, że po zmianie władzy oboje z Williamem zostaną rzuceni na głęboką wodę. Powinni już teraz się przyuczać, nawet jeśli na zmianę władzy się nie zanosi.
  Szkoda, że nie podejmuje innych zobowiązań niż te, które musi. Mogłaby wiele zdziałać nie tylko w swoim kraju, ale i za granicą. Widziałabym ją w jakiejś międzynarodowej grupie stworzonej przez ONZ. Mogłaby podróżować do biedniejszych krajów i tam działać. Szkoda, wielka szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Harry znajdzie żonę ktora nie bedzie leniwa i ktora bedzie pracowita i wykorzysta swoją uprzywilejowaną pozycję do robienia dobrych rzeczy:)

   Usuń
 3. Nic dziwnego,że nikt nie chce być Kate,bo kto by chciał być zawsze na celowniku mediów,nie móc wyjść spokojnie do sklepu,na spacer z dziećmi bez paparazii,być ciągle nienagannie ubranym,ciągle kryrykowanym i porównywanym.
  Podziwiam prace Harry'ego,ale to nie oznacza,że mam nie szanować zupełnie innej pracy Kate.Każdy z nich jest inny,robi coś innego i bardzo dobrze.Przecież wszyscy nie będą jeździć do Afryki i organizować igrzyska dla żołnierzy.Księżna skupia się na dzieciach,na hospicjach i problemach psychicznych.I cieszę się,że nie należy do żadnych grup,organizacji międzynarodowych, tylko biurokratycznych,gdzie musiałaby siedzieć na konferencjach,a realnej pomocy,choćby uśmiechu dziecka nie widać.
  Każdy z nich jest inny,trzeba to zrozumieć.Każdy może lubić kogo zechce,jednemu może się nie podobać urlop macierzyński Kate,drugim dawne imprezowanie Harry'ego,ale nie należy ich porównywać,chwalić jednego kosztwm drugiego,lecz traktować ich jak normalnych ludzi z szacunkiem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Zgadzam się z tym :)

   Usuń
  2. Ale ludzie mimo wszystko wola Harry'ego niż kate. A jak Kate nie uczestniczy w misjach, ani w konferencjach to co ona właściwie robi ? Mówi 1 przemówienie na rok? I wow , jej cała praca ?

   Usuń
  3. Może gdy Karol zostanie królem to Will i Kate będą mieli znacznie więcej obowiązków niż teraz. Dobrze, że teraz mają więcej czasu dla dzieci, które są przecież malutkie i potrzebują jak największej uwagi rodziców.

   Kate

   Usuń
 4. 1 Catherine
  2 George
  3 Charlotte
  4 William
  5 Harry
  6 Elizabeth
  7 Philip
  8 Charles
  9 Camilla

  OdpowiedzUsuń
 5. Reprezentowała królową z mężem w Indiach i Bhutanie,Francji,teraz jadą do Kanady.Zainaugurowała nowy projekt związany z zdrowiem mentalnym,zaprosiła do pałacu Kensington dziennikarzy i ekspertów zdrowia psychicznego. Napisała artykuł,wysłała wiadomość,uczestniczyła w obchodach 75-lecia Air Cadets,była na gali Sports Aid i EACH,zorganizowała kolację dla prezydenta Obamy,wspierała w zwycięstwie żeglarzy z swego patronatu.Odwiedziła zarówno Natural History Museum i National Portriety Galery,Może to mało w stosunku z Harrym,ale trzeba docenić tą pracę i mówienie że kompletnie nic nie robi jest ingnoranctwem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorry ale to czesc jej pracy reprezentowanie Wielkiej Brytanii poza krajem;) pierwsze organizacje charytatywne, które wspiera. Są to:

   Room Art
   National Portrait Gallery
   East Anglia’s Children’s Hospice
   Action on Addiction
   The Scout Association.

   W późniejszym okresie Kate objęła patronatem również: Natural History Museum, 1851 Trust. 100 Women in Hedge Funds Philanthropic Initiatives, Place2Be i SportsAid. Ok fajnie ze cos robi, szkoda tylko ze nie angazuje sie w akcje poza krajem...:( Diana była patronem ponad 200 organizacji charytatywnych...Kate po prostu robi to co musi i nic poza tym, ale czego oczekiwac skoro ani jednego dnia nie przepracowała;)

   Usuń
 6. ciekawa jestem jak wyglądałby taki sondaż, gdyby przeprowadzono go w tym roku, ale pewnie niewiele by się zmieniło ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się tak wydaję. Jedyna zmiana byłby taka że teraz duza czesc mieszkańców wg kate szczerze nienawiddi i jej miejsce byłoby jeszcze dalsze, chyba nawet kilkunaste.

   Usuń
 7. Problem w tym, że Kate i Will nie są tak 'oblegani' przez prasę, która wie, że sprzeda się tylko coś spektakularnego. Oni natomiast wiodą spokojne życie, wychowują dwójkę dzieci, uczestniczą w określonych akcjach charytatywnych, nic ponadprzeciętnego. Zdrada, rozwód, próba samobójcza - to się sprzedaje. W najlepszym wypadku samotne wyjazdy za granicę, aby tworzyć i wspomagać różnego rodzaju fundacje. Swego czasu media śledziły samotną księżną Dianę, a organizacje charytatywne stały się jej celem życia, oddała tam wszystkie wysiłki, wytyczała nowe ścieżki. Musiała być silna, ale też samotna, jak samotny wilk. Książę Harry jest inteligentny, szczery, uczuciowy, opiekuńczy, tworzy sieci kontaktów zagranicznych, wspomaga koronę brytyjską w międzynarodowych akcjach charytatywnych, ale niestety cały czas zmaga się tylko ze stygmatem wesołego, imprezowego księcia - lekkoducha, który to tytuł notabene został mu nadany przez media. Również i w jego przypadku motorem napędowym dla mediów jest jego pozostanie samotnym wilkiem. Harry jednakże jest mężczyzną, wie jak przewodzić, jak być asertywnym wobec próby narzucenia woli i wie jak zapewnić sobie i swojej połówce bezpieczeństwo. Póki co, niech korzysta z możliwości jakie daje mu młodość jak najdłużej.

  OdpowiedzUsuń
 8. LOL Usain Bolt powiedział, że po złocie na Igrzyskach w Rio, będzie imprezował z Księciem Harrym i że nauczy go biegać :D.

  OdpowiedzUsuń
 9. Harry jest wyrazisty i dlatego mi zawsze się podobał jest ajfajniejszy z Windsorów

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.