poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Ed - asystent czy przyjaciel?

Książę Harry od dłuższego czasu pełni coraz więcej obowiązków, angażuje się w wiele różnych projektów. Często martwi nas to, że jest z tym wszystkim sam, że nikt go nie wspiera. Ale jest jedna osoba, na którą zawsze może liczyć i która zawsze jest za jego plecami. Tą osobą jest jego prywatny sekretarz - Edward Lane Fox.
Embed from Getty Images
Ed - jak mówi na niego Harry, ma 39 lat i pochodzi z arystokratycznej rodziny. W 2000 roku wstąpił do Blues and Royals i służył na misjach w Iraku i Bośni. W 2006 roku otrzymał stopień kapitana i odszedł z wojska i rozpoczął pracę w firmie finansowej.
Embed from Getty Images
Pracę u boku księcia Harry'ego zaczął w 2013 roku, panowie znali się już z wojska i z działalności charytatywnej - Edward działał także w fundacji, która pracowała z Sentebale. Książę brał udział w procesie "rekrutacji" i to on wybrał go na swojego prywatnego sekretarza.
Embed from Getty Images
Jak wygląda jego praca? Sekretarz księcia zajmuje się organizacją jego wszystkich wyjść, zarówno w kraju i za granicą, wydawaniu oficjalnych komunikatów. Do jego obowiązków należy też komunikacja z rządem czy z innymi członkami rodziny (ich asystentami). Zajmuje się także korespondencją Harry'ego oraz doradza mu w wielu różnych sprawach min. konstytucyjnych i politycznych.
Najczęściej możemy go zobaczyć podczas różnych spotkań, wydarzeń, kiedy zawsze jest obok księcia. Czuwa aby spotkania przebiegały zgodnie z planem, podpowiada mu w wielu kwestiach oraz "zbiera" otrzymane przez Harry'ego prezenty.Jednak myślę, że przede wszystkim jest dla Harry'ego wielkim wsparciem. Nie od dziś wiadomo, że Harry nie traktuje swoich pracowników z dystansem, lecz ma z nimi dobre, niekiedy przyjacielskie kontakty. Niektórzy uważają, że nawet zbyt nieformalne, a za mało profesjonalne. Właśnie tak jest z Edem, obaj się wspierają, lubią, a nawet noszą te same ubrania!

Co ciekawe Ed ukończył szkołę fotograficzną i przez pewien czas pracował jako niezależny fotograf. I to on wykonał jedne z oficjalnych zdjęć księcia Georga.
Musimy Wam się też przyznać, że odkąd zaczęłyśmy się bardziej interesować Harrym, zauważyłyśmy też, że jego fani bardzo interesują się też Edem. Jest on najbardziej znanym królewskim "pracownikiem". Dostaje wiele listów i jest wręcz uwielbiany, dostał też własne przezwisko "Foxy", a na Facebooku powstają strony poświęcony wyłącznie jemu. Niektórzy królewscy fani "podniecają" się nim bardziej niż Harrym. Co o tym myślicie?

I jakie jest Wasze zdanie o tym, że Harry przyjaźni się ze swoimi pracownikami? To dobry pomysł, czy lepiej byłoby utrzymywać te znajomości na etapie: szef - pracownik?

8 komentarzy:

 1. Czy ED ma żone i dzieci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żonę tak o dzieciach nic nie wiadomo.

   Usuń
  2. Harry jest jego dzieckiem. Ma przy nim wiecej roboty niż przy czworaczkach zapewne xD

   Usuń
  3. A co interesujesz się? Podoba ci się Ed?

   Usuń
 2. Super pomysł na post! Zawsze zastanawiałam się czy jest taka osoba jak Ed, taki asystent. Więcej takich postów! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja uważam, że fajnie jest mieć koło siebie taką osobę, która nie będzie tylko formalnie, ale także prywatnie. Na miejscu Harry'ego też bym starała się ,,kumplować" (przyjaźnić to może za duże słowo) z takim pracownikiem.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.