środa, 29 czerwca 2016

Harry zaśpiewał na koncercie! - podsumowanie

Wczoraj miało miejsce kolejne wielkie przedsięwzięcie księcia Harry'ego - charytatywny koncert Sentebale. Koncert został zorganizowany, aby zebrać pieniądze na pomoc dzieciom zarażonym HIV. Jedna trzecia dzieci w Lesotho to sieroty, a sam kraj jest drugi na świecie pod względem zachorowań na HIV.
Jako jeden z pierwszych na scenie pojawił się książę Seeiso, który razem z Harrym działa w fundacji. Powiedział w kierunku Harry'ego: "Pojawiłeś się jako dziecko, teraz stoisz wśród gigantów".

Na scenie zobaczyliśmy Joss Stone, która wystąpiła wraz z chórem z Lesotho, powiedziała też: "Myślę, że powinniśmy być bardzo dumni, Harry robi coś pięknego". W wywiadzie przed koncertem Joss wspomniała także, że książę jest "bardzo słodki, ale też dość nieśmiały".

Potem na scenie pojawił się sam książę Harry, który wygłosił przemówienie. KLIK
 "Dobry wieczór wszystkim, witam w Pałacu Kensington. To jest ostatnie przemówienie, obiecuję". W tym momencie ktoś z publiczności krzyknął: "Harry kocham cię!". Na co książę odpowiedział: "Też cię kocham" i kontynuował swoje przemówienie.
"Chciałem powiedzieć coś o Lesotho, pięknym górskim królestwie, po raz pierwszy udałem się tam gdy miałem 19 lat. Zobaczyłem bardzo słaby kraj, gdzie dzieci nie mają rodziców, muszą żyć w ubóstwie. Niekiedy panią domu była 12-letnia dziewczynka. Ale najbardziej zapamiętałem, że ten kraj ma wielką radość życia. Nie trwało to długo bym się od niego uzależnił. Razem z moim przyjacielem księciem Seeiso założyliśmy Sentebale, aby wspierać młodych ludzi i dać im szanse na lepszą przyszłość. Teraz chciałbym wykorzystać ten moment i poprosić was, abyście dowiedzieli się więcej o HIV. W Południowej Afryce, epidemia jest największym zabójcą młodzieży. W Wielkiej Brytanii, mamy coraz więcej zachorowań niż kiedykolwiek. Musimy rozwijać naszą wiedzę na ten temat, bo tylko tak możemy pokonać HIV. 
Dziękuję wszystkim artystom, Joss, chórowi, i zespołowi, który teraz mam przyjemność przedstawić, ale najpierw muszę ich przeprosić, ponieważ tam stoi pomnik mojej praprababci - Królowej Victorii. Niestety, znajduje się ona plecami do zespołu, ale bądźmy szczerzy, ona jest prawdopodobnie jedyną osobą, która jest zwrócona do Coldplay plecami - Panie i Panowie Coldplay!".

Na koncercie z rodziny królewskiej pojawiły się min. księżniczki Beatrice i Eugenia, Peter i Autumn Philips czy Mike Tindall. Oraz również wielu przyjaciół Harry'ego jak Nacho Figueras, czy piosenkarz James Blunt.

 Na zakończenie na scenie po raz kolejny pojawił się książę Seeiso oraz książę Harry, który zabrał głos i podziękował wszystkim za przybycie. "Dziękuję Wam za stanie w deszczu, dziękuję chórowi, który przyjechał z Lesotho, wracajcie do domu bezpiecznie i wspierajcie Sentebale. Dziękuję Coldplay - rozbiliście pałac, dziękuję bardzo."  
 Po czym Harry dołączył do chóru i zaśpiewał razem ze wszystkimi finałową piosenkę  Up&Up.
Co sądzicie o tym wydarzeniu? Ja myślę, że po raz kolejny Harry udowodnił, że jest wspaniałym człowiekiem. To była piękna inicjatywa i widać było, że jest bardzo szczęśliwy. Widać, że bardzo kocha Afrykę, kocha dzieci i naprawdę cieszy się tym co robi.


^^^^^^
Harry objął też swoim patronatem The Silverstone Heritage Ex, w 2018 roku ma powstać miejsce, gdzie będzie można zobaczyć największe zbiory sportów motorowych.

17 komentarzy:

 1. POMYSŁ SUPER
  SZKODA TYLKO ŻE NIKT Z NAJBLIŻSZYCH (CZYT. BRAT I OJCIEC) NIE WSPIERALI W TYM BRATA

  CZASAMI MAM WRAŻENIE, ŻE JEST Z TYM WSZYSTKIM SAM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałby dziewczynę/narzeczoną/żonę to by go wspierała!:-)

   Usuń
  2. Książę ma przy sobie sztab asystentek i asystentów - oni potrafią wspaniale zorganizować jego pracę ;).

   Usuń
  3. Też żałuję. Bratowa mogła chociaż przyjść. Co to takiego gdyby William choć raz został sam z dziećmi?

   Usuń
  4. Czyli według Was, Kate powinna zostawić dzieci i udać się koncert tak? Czyli najważniejszy jest jakiś koncert zamiast dzieci. A jakby nawet poszła to niektórzy będą gadać co z niej za matka, że woli imprezować niż dzieci zabierać.

   Usuń
 2. Harry wywijający na scenie-uśmiałam się :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha wróże mu karierę jako konferansjer xd

   Usuń
 3. Ciekawe ktora to wołała "I love you"?;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe czy Cressida tam była?

  OdpowiedzUsuń
 5. "Też cię kocham" haha :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki stosunek do Szkotów mają Harry, William i Karol? Pytam bo widziałam zdjęcie Karola w kilcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilt to tradycyjny szkocki strój, jeśli Karol był w Szkocji to oczywiste, że go nosił.

   Usuń
 7. Harry nieśmiały? Nie wygląda...xD świetna inicjatywa.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak xd Myślę, że on jest bardzo nieśmiały.

   Usuń
 8. i jak tu nie kochać Harry'ego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oto jest pytanie ♥ Przecież to absolutnie, najsłodszy i najprzystojniejszy człowiek na ziemi! ♥

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.