środa, 23 marca 2016

Harry zostaje w Nepalu na dłużej! - 5 dzień

Podróż do Nepalu dobiega końca, piątego dnia Royal Tour, Harry odbył ostatnie wizyty oraz wziął udział w forum na temat wykorzystywania kobiet. 

Książę wziął udział w Nepal Girl's Summit w Kathmandu. Zorganizowany przez rząd Nepalu szczyt, na którym były omawiane prawa kobiet.
W Nepalu występuje bardzo dużo małżeństw, które zawierają osoby nieletnie. Połowa kobiet wychodzi za mąż przed ukończeniem 18 lat. Książę był bardzo poruszony tym problemem i w swoim przemówieniu wyraźnie opowiedział się przeciwko takim praktykom. Wyraził też zadowolenie, że rząd próbuje zapobiec temu problemowi, dzięki czemu liczba takich małżeństw spada.

Później udał się do  Bhaktapur, gdzie odwiedził Samo Thimi Technical School, która prowadzi szkolenia dla młodych osób. Harry chętnie zwiedził szkolę oraz rozmawiał z uczniami.

Odwiedził także Kanti Children’s Hospital, gdzie poznał dzieci które przeszły oparzenia. Ubrany w ochronny strój i specjalne buty rozmawiał z małymi pacjentami oraz ich rodzicami.

Royal tour Harry'ego zakończyło się przyjęciem w ambasadzie brytyjskiej w Katmandu, wydanym przez ambasadora Richarda Morrisa. Mamy nadzieję, że podobała wam się nasza relacja, a było to bardzo ciężkie "przeżycie". Założenie bloga i od razu relacjonowanie takiego wydarzenia nie było łatwe, ale mamy nadzieję, że od tej pory będzie tylko lepiej. A sądząc po zachowaniu Nepalczyków, Harry z pewnością tam jeszcze wróci.....

*****
Po raz kolejny Książę Harry pokazał, że ma wielkie serce i postanowił zostać w Nepalu na kolejne 6 dni!
" Ludzie, których tu poznałem oraz piękno tego kraju sprawiają, że bardzo trudno wyjechać. Na szczęście jeszcze nie odchodzę! Kolejne dni spędzę na wsi z organizacją charytatywną Rubicon " 

Książę będzie pomagał przy odbudowie szkoły, która została zniszczona przez trzęsienie ziemi w kwietniu ubiegłego roku.

Co o tym myślicie? Moim zdaniem to świetna sprawa, Harry pokazuje swoje wielkie zaangażowanie, w każdy projekt w którym bierze udział :)

5 komentarzy:

 1. Mam słabość do Harry'ego. Zdecydowanie xD a tak a propo notki: tak jak napisałaś- to, że zostanie dłużej w Nepalu pokazuje jego wielkie serce i to, że chce pomagać ludziom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawa jestem, czy to była spontaniczna decyzja, czy planowano przedłużenie pobytu, ale dopiero teraz o tym poinformowano. jak spontaniczna to tylko Harry mógł się na coś takiego zdecydować, ale właśnie za to wszyscy go kochamy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to właśnie zastanawia. Przypuszczam, że decyzja była tylko w teorii spontaniczna. Przecież to członek RK, wszystko musi być ustalone taktycznie, strategicznie, technologicznie itp. Nie sądzę, by ktokolwiek mógł podjąć taką decyzję ot tak, jakby tylko pstryknąć palsami...

   Usuń
  2. Z harrym wszystko możliwe. Skoro jego ochroniarze już tam są, a on nie ma w Wielkiej Brytanii żadnych obowiązków, poza tym jest 5 w kolejce? To czemu nie, mi się wydaje że to było spontaniczne.

   Usuń
  3. Myślę, że były jakieś plany przedłużenia wizyty, jednak na pewno wynikało to z inicjatywy Harrego.

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu jak również w celach statystycznych.
*Autorzy bloga mogą usunąć komentarze: wyzywające, wulgarne, obrażające innych komentujących, podważające poglądy innych komentujących i bezpośrednio je atakujące, nawołujące do wrogości, oraz inne które moderator uzna za nieprawidłowe lub uciążliwe i zbędne.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.