Listopad1

wtorek, 22 marca 2016

Oficjalna wizyta w Nepalu dzień - 4

Czwarty dzień księcia w Nepalu chyba najbardziej zostanie nam w pamięci, tego dnia w kraju odbył się bowiem Festiwal Holi.

Harry rozpoczął swój dzień wcześnie, bowiem bardzo chciał obejrzeć wschód słońca nad Himalajami. Potem przyznał: "Miło jest zobaczyć gdzie jesteśmy..w cieniu Himalajów".

 Harry wybrał się na mały spacer po okolicy, gdzie mógł zaobserwować wspaniałe widoki, otaczające ten górzysty kraj.

Następnie odwiedził The Gauda Secondary School – szkołę która w trzęsieniu ziemi została doszczętnie zniszczona. Liczy ona 216 uczniów i obecnie jest w trakcie odbudowy. Książę rozmawiał z uczniami oraz zagrał z nimi w meczu siatkówki.
Embed from Getty Images
Idąc na miejsce okoliczni mieszkańcy witali go i wkładali mu na szyje różnego rodzaju girlandy i szaliki. Po otrzymaniu wszystkich prezentów Harry wyglądał co najmniej śmiesznie i na pewno było mu ciężko, lecz przyjmował każdy upominek i wszystkim dziękował.
Wizytę w Gauda School Harry zakończył biorąc udział w obchodach Holi – święta wiosny. Tradycją jest malowanie się różnego koloru farbami i tak też było i tym razem...
 Na początku wszystko odbywało się zgodnie z tradycją, jednak jeżeli ktoś zna Harry'ego i jego poczucie humoru nie będzie zdziwiony tym, że zabawa skończyła się nie tylko na pomalowanych policzkach. Do zabawy zostali włączeni wszyscy razem z dziennikarzami i ochroną.
Następnie poleciał do Pokhara, gdzie odwiedził brytyjski obóz - Gurkha Camp. Nepalscy żołnierze Gurkha służył w armii brytyjskiej 200 lat, biorąc udział w niemal wszystkich wojnach. Harry walczył razem z nimi w Afganistanie. Po zakończeniu uroczystości zasadził drzewo na terenie obozu podobnie jak jego matka w 1993 roku.
Miał okazję spotkać również emerytowanego majora Pun, który aktualnie pracuje w Wielkiej Brytanii w Gurkha Welfare Trust. Co ciekawe panowie mieli okazję spotkać się 26 lat temu, kiedy książę Karol jako szef pułku na spotkanie przyszedł razem z 6-letnim Harrym, który bardzo interesował się wojskiem, miał nawet swój mundur.
Panowie żartowali, że byli wtedy młodzi, przystojni i Harry nie miał jeszcze brody :D

2 komentarze :

  1. Harry jest świetny :) zabawny i otwarty na ludzi, bardzo swoim zachowaniem przypomina Dianę :) i nie ma żona (czeka na mnie) :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To na co czekasz? Korzysztaj jak najszybciej zanim inna zainteresuje Harry'ego.;)

      Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka